Szukaj na tym blogu

czwartek, 6 lutego 2014

Kuchnia w stylu angielskim

Elegancja, wytworność a zarazem przytulność. Tak w kilku słowach można określić styl angielski w meblach kuchennych. W tym eklektycznym trendzie znajdą się zarówno tradycyjne jak i nowoczesne elementy aranżacji kuchni.
Kuchnie w stylu angielskim wracają do mody. Aranżacje kuchni w takim charakterze mają niepowtarzalny klimat. Idealny wybór dla osób pragnących połączyć minimalistyczna prostotę ze stylem bogatym w dekoracje i ozdoby.

meble kuchenne Lublin
Meble kuchenne Lublin - Vena


  • Kolorystyka: 

Jasne fronty mebli: waniliowy, bezowy, kremowy lub biały. Do tego na ściany rozbielone błękity oraz zielenie. Jako kontrast można zastosować butelkową zieleń, głęboki niebieski lub bordowy. Jasne barwy doskonale prezentuja się w niewielkich, lub gorzej doświetlonych kuchniach.

  • Meble
Fronty mebli bogato zdobione. W kuchni w stylu angielskim stosuje się pilastry oraz przeszklenia w witrynach ze szprosami. Górne szafki zwieńczone są bogato frezowaną koroną. Tradycyjne uchwyty, lub częściej gałki powinny być w stylu retro.
  • Dodatki
Tak naprawdę to one stanowią podstawową ozdobę kuchni. Uwagę przykuwają talerze wyeksponowane w specjalnych gablotach, słoiki z przetworami czy też elementy z motywem róży np. flakon.
Starajmy się utrzymać w miarę jednolitą kolorystykę dodatków.
  • Podłoga
Do tego stylu pasuje zarówno drewniana podłoga jak i wykonana z terakoty.
  • Ściany
Pomiędzy meblami glazura 10x10 w jasnych tonacjach z motywami dekoracyjnymi.
Doskonale w takiej kuchni prezentują się dekoracyjne, frezowane listwy pod sufitem oraz wysokie białe listwy przypodłogowe. Białe drzwi zwieńczone koroną będą stanowić kropkę nad "i".

Projekty wnetrz Lublin - Vena - Aleksandra Smereczyńska

 Zapraszamy do przeczytania naszej publikacji Styl nowoczesny

1 komentarz:

  1. Upodobałam sobie ten styl już jakiś czas temu, gdy wraz z mężem budowaliśmy dom, a później aranżowaliśmy jego wnętrza. I muszę przyznać, że nie tylko w kuchni sprawdza się on idealnie. Przemyciłam ten styl również do innych pomieszczeń

    OdpowiedzUsuń

Profesjonalna wiedza opiera się również na słuchaniu wypowiedzi innych. Będę wdzięczna za Państwa opinie.
Z góry dziękuję Urszula Tomaszewska