Szukaj na tym blogu

piątek, 4 października 2013

Światło w aranżacji. Aranżacje wnętrz Lublin. Vena

Oświetlenie odgrywa bardzo  istotną rolę w aranżacji wnętrz. Główna to odpowiednie doświetlenie pomieszczeń, czyli dbanie o wzrok. Druga również niezwykle istosna to modelowanie kształtu wnętrza poprzez światło.


Oświetlenie w aranżacji wnętrz
Aranżacje wnętrz Lublin

Zatem jak możemy za pomocą światła rozszerzać wąskie pomieszczenia i tworzyć odpowiedni klimat mieszkań?

Projektant wnętrz Lublin - Vena - radzi:


 • Oświetlenie skierowane do dołu z zamkniętym na górze kloszem pomniejsza. Zastosowanie takiego żyrandola sprawi, że wnętrze wyda się niższe niż jest w rzeczywistości. Tego rodzaju oświetlenie zdaje egzamin w wysokich wnętrzach. W dużym pomieszczeniu stworzy bardziej przytulny charakter. • Żyrandole z kloszami otwartymi do góry podwyższą optycznie wnętrze. Światło skierowane na sufit powoduje wrażenie wyższego wnętrza. Właściwy dobór kolorów pozwoli nam zwiększyć ten efekt. Najmocniej światło odbija się od białego sufitu. Odczucia pogłębić możemy poprzez zastosowanie ciemniejszej podłogi (uwaga nie za ciemnej).

  • Wąski salon optycznie rozszerzymy oświetlając krótkie ściany. Jeśli to możliwe zamontujmy tam kinkiety, z których światło skierujemy na ściany. Szczególnie do małych wnętrz wybierzmy oświetlenie z jednej kolekcji. Zbieranina w niedużym pomieszczeniu będzie sprawiała wrażenie chaosu.
  • Lampy stojące będą zdadzą egzamin przy kanapach do przeczytania gazety. Zadbajmy o swój wzrok. Niedobór światła bardzo pogarsza jego jakość.
  • Lampa z długim regulowanym ramieniem umożliwi nam dostosowanie światła do bieżących potrzeb i pozycji w której się znajdujemy. Możemy jej używać zarówno w pozycji siedzącej jak i leżącej. Regulacja sprawi, że będziemy mogli ustawić kąt padania światła. Ustawiona w kącie za kanapą powiększy wnętrze, rozświetli zakamarki.
  • Kinkiet na ścianie będzie nieodzowny przy oglądaniu telewizji.
  • Dyskretne punkty świetlne mogą zdobić nasze wnętrze np. oświetlając obrazy. Efektownie prezentują się podświetlane ścianki z gips kartonu.
  Projektant wnętrz Lublin Urszula Tomaszewska
  Aranżacje Wnętrz Vena Lublin
  http://www.kuchnie-vena.pl
  Projekty wnętrz Lublin Vena Urszula Tomaszewska

  Zapraszam do zapoznania się z naszymi stronami www:

  Blogami związanymi z aranżacją wnętrz:
  •  szafy - różne artykuły związane z projektowaniem

  oraz moim blogiem prywatnymoraz mój


  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz

  Profesjonalna wiedza opiera się również na słuchaniu wypowiedzi innych. Będę wdzięczna za Państwa opinie.
  Z góry dziękuję Urszula Tomaszewska