Szukaj na tym blogu

czwartek, 14 marca 2013

Łazienka - dręczące nas wątpliwości

Powojenne budownictwo lansowało typ małej i ciemnej łazienki, który przetrwał do dzisiaj. Przygotowując aranżacje wnętrz łazienki warto dużo uwagi poświęcić temu pomieszczeniu. Na wstępie musimy sobie zadać kilka ważnych pytań.

Łazienka łącznie z ubikacją, czy osobno?

Każde z rozwiązań ma swoje atuty. Na decyzję czy rozdzielić łazienkę od WC ma wpływ rozmiar pomieszczenia oraz ilość domowników. Bez wątpienia połączenie łazienki z ubikacją daje większą przestrzeń. Cena tego zespolenia jest jednak spora. Na pewno denerwujące jest dobijanie się do ubikacji w momencie, gdy się relaksujemy w wannie. Jest to moim zdaniem główny argument, aby nie łączyć tych wnętrz. Wyjątkowo przy familii dwuosobowej możemy sobie na to pozwolić.

Wanna czy kabina? A może to i to?

Decyzja o tym wynika ze zwyczajów domowników i przede wszystkim ilości miejsca. Zamontowanie prysznica, w którym jak wiadomo jest dużo pary, jest niezbyt niedogodnym rozwiązanie dla kobiet, które po takim prysznicu muszą od nowa modelować włosy. W takiej sytuacji dużo lepiej sprawdza się wanna. Alternatywą jest umieszczenie wanny z parawanem.

Czy używać bidet?

Bidet to urządzenie, które w ostatnich stało się modne. Niektórzy stosują go tylko ze względu na trendy, nawet wtedy, gdy nie ma zachowanych prawidłowych odstępów pomiędzy urządzeniami. Według mnie higiena ciała powinna być kompleksowa, a nie tylko wybiórcza na określone partie ciała. Kiedyś mój Klient rozważający montaż bidetu w łazience spytał żonę "- Kochanie instalujemy bidet, czy raczej umyjesz się cała?"


Pisuar - czy to urządzenie wyłącznie do miejskich szaletów?

Aktualnie nie ma tendencji umieszczania pisuaru. Uważam, ze to błąd, bowiem pisuar dla Panów jest bezsprzecznie wygodniejsze niż sedes. Zastosowanie go ułatwia utrzymanie ubikacji w większej higienie niż przy korzystaniu z sedesu. „Nie każdy jest strzelcem wyborowym. „ Pisuar jest urządzeniem bardzo komfortowym. Warto zapytać swojego mężczyznę czy chciałby mieć w swoim domu pisuar.

Sznury do suszenia?

Aranżując  łazienkę chcemy, aby była ona tak ładna, że nie chcemy jej szpecić sznurami do suszenia bielizny. Życie jednak to weryfikuje. Po bardzo niedługim okresie użytkowania okazuje się, że w tej pięknej, wymuskanej łazience nie ma gdzie powiesić prania. Na umieszczenie pralko-suszarki nie zawsze nas stać. Aktualnie na rynku są składane, całkiem ładne suszarki, które możemy rozłożyć na potrzebę chwili (tylko nie zawsze jest gdzie).  Warto, pomimo wszystko zaplanować sznury do suszenia w łazience. Planując ogrzewanie podłogowe pamiętajmy o miejscu na suszenie ręczników. Grzejnik w łazience wcale nie szpeci, natomiast daje szansę przesuszenia mokrych ręczników.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony http://www.kuchnie-vena.pl/

Projektant wnętrz Vena Lublin Urszula Tomaszewska