Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 25 lutego 2013

Co na ścianę w kuchni? Glazura czy szkło?

aranżacje wnętrz
aranżacja kuchni
Szkło jest obecnie bardzo modnym materiałem. Sprawia, że wnętrza nim wykończone wydają się lekkie i eleganckie. Przemyślana aranżacja szklanych elementów sprawia, że pomieszczenie nie wydaję się zimne czy mało przytulne.

Do kuchni stosuje się szkło hartowane. Proces hartowania sprawia, że szkło jest dużo bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, gorąco, zimno czy gwałtowne zmiany temperatur. Z powodzeniem może być zastosowane również przy kuchenkach gazowych.
Jeśli zależy nam na uzyskaniu ciepłego klimatu wnętrza dobrym rozwiązaniem są szkła kolorowe (emaliowane bądź lakierowane) lub cieszące się ostatnio dużym zainteresowanie szkło z nadrukiem. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób ceniących niepowtarzalność i indywidualność. Nadrukować można każdy motyw. Zarówno z banków zdjęć, jak i prywatnych kolekcji. Zdjęcia przestrzenne są nieocenionym sposobem na optyczne powiększenie małej kuchni. Dodatkowym atutem zastosowania szyby jest łatwość jej utrzymania. Unikamy gromadzenia się brudu i tłuszczu w łączeniach tak jak np. w przypadku glazury.
Często zadawanym pytaniem jest: Jak zamontować gniazdka w szkle? W zależności od układu kuchni można zastosować kilka rozwiązań.
Najprostszym z nich jest umiejscowienie gniazdek na ścianie sąsiadującej z szybą. Takie rozwiązanie możliwe jest kiedy nasza zabudowa kuchenna ma układ litery L lub U. Niestety umiejscowienie gniazdek w tylko jednym miejscu może okazać się niewystarczające.
Najestetyczniej wyglądają gniazdka umieszczone bezpośrednio na szybie. Istotną rzeczą jest umiejętne wycięcie otworów, tak aby nie osłabiły one konstrukcji tafli szkła.
Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie gniazdek w blacie:

różne rodzaje oświetlenia

Projektant wnętrz Aleksandra Smereczyńska

Nasze strony www: