Łazienka- projekt

Powojenne budownictwo wylansowało model małej i ciemnej łazienki, który przetrwał do naszych czasów. Wykonując aranżacje wnętrz warto sporo uwagi poświęcić łazience. Na wstępie powinniśmy sobie zadać kilka podstawowych pytań.
Każde z rozwiązań ma swoje dobre i złe strony. Na decyzję, czy rozdzielić łazienkę od ubikacji, ma wpływ wielkość pomieszczenia oraz ilość domowników. Bezsprzecznie połączenie łazienki z ubikacją daje większą przestrzeń. Cena tej przestronności jest spora. Zapewne irytujące jest dobijanie się do ubikacji w momencie, gdy błogo się relaksujemy w wannie. Jest to moim zdaniem podstawowy argument, aby nie łączyć tych wnętrz. Wyjątkowo przy rodzinie dwuosobowej możemy sobie na to pozwolić.


Wanna czy kabina? A może to i to?

Decyzja o tym powinna wynikać z upodobań domowników i przede wszystkim miejsca. Zastosowanie prysznica, w którym jak wiadomo jest dużo pary, to niedogodne rozwiązanie dla kobiet, które po takim prysznicu muszą od nowa modelować włosy. W takiej sytuacji dużo lepiej zdaje egzamin wanna. Kompromisowym rozwiązaniem jest zastosowanie wanny z parawanem.

Czy stosować bidet?

Bidet to urządzenie, które w ostatnich latach modnie weszło w nasze łazienki. Niektórzy stosują go tylko ze względu na modę, nawet gdy nie ma zachowanych należytych odstępów pomiędzy urządzeniami. Moim zdaniem higiena ciała powinna być kompleksowa, a nie tylko wybiórcza na określone partie ciała. Kiedyś mój klient rozważający zastosowanie bidetu w łazience zapytał żonę: „Kochanie zamontujemy bidet, czy raczej umyjesz się cała?"
Pisuar - czy to urządzenie wyłącznie do miejskich szaletów?

Obecnie nie ma w aranżacjach wnętrz trendów umieszczania pisuaru. Urządzenie to jest bezsprzecznie wygodniejsze niż sedes. Zastosowanie pisuaru zapewnia utrzymanie ubikacji w większej higienie niż przy korzystaniu z sedesu. Nie każdy jest strzelcem wyborowym. Jest on urządzeniem bardzo komfortowym. Warto zapytać swojego mężczyznę, czy chciałby mieć w swoim domu pisuar.

Sznury do suszenia?

Projektując łazienkę pragniemy, aby była ona ładna, i nie chcemy jej szpecić sznurami do suszenia bielizny. Życie jednak to weryfikuje. Po bardzo krótkim czasie użytkowania okazuje się, że w tej ślicznej wymuskanej łazience nie ma gdzie powiesić prania. Zastosowanie pralko-suszarki częściowo rozwiąże nam ten problem. Obecnie we wzornictwie są składane, całkiem ładne suszarki, które możemy rozłożyć na potrzebę chwili. Planując ogrzewanie podłogowe nie zapominajmy o miejscu na suszenie ręczników. Tradycyjny grzejnik nie będzie szpecił, a daje możliwość przesuszenia używanych ręczników.

Każdy szczegół powinien być perfekcyjnie przemyślany. Aranżacja wnętrz to często kwestia wyborów. W myśl zasady "wszystkiego mieć nie możemy" warto na początku projektu rozważyć wiele spraw. Pomocna będzie nasza wyobraźnia. Łazienka, czy duża czy mała, powinna być wygodna.

 Aranżacje wnętrz Lublin „Vena”- projektant wnętrz Urszula Tomaszewska
Meble kuchenne Lublin

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Sypialnia

Wnętrza mieszkań - modne aranżacje wnętrz - salon

Grafitowa kuchnia z miedzanymi dodatkami