Szukaj na tym blogu

sobota, 20 sierpnia 2011

Aranżacja pokoju dziecka


Pokoje dziecięce to na pewno najmilsze pomieszczenie do aranżacji wnętrz. Możemy popuścić wodze fantazji tworząc wesołe i przytulne gniazdka, służące doskonałej zabawie nauce. Projektowanie wnętrza pokoju dziecka jest bardzo przyjemne.

Nic właściwie nas nie ogranicza, bowiem każdy kolor i forma mogą znaleźć zastosowanie. Pełna swoboda i rozmach wypłyną na bajeczną atmosferę. Mając dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym zróżnicujemy zagospodarowanie pokoi uwzględniających potrzeby wieku naszych milusińskich.

Jeśli robimy projekty pokoju dla cztero, czy też sześciolatka zwróćmy największą uwagę na jego bezpieczeństwo. Meble umieszczone w nim nie mogą pozwolić na wspinaczkę.

Do tych celów zastosujmy drabinki.

Wysokość ich powinniśmy uzależnić do rozwoju ruchowego dziecka. Z czasem możemy dokładać wyższe szczebelki zażywając tym samym próg trudności i fundując maluchom niezłą frajdę. Dodatkową aranżację wnętrza stanowić może umieszczony pod nimi barwny materacyk.

Prawidłowe oświetlenie pokoju to istotna kwestia. Nasze skarby bawią się wszędzie, więc cały pokój musi być widny. Dostępne na rynku żyrandole w formie ulubionych postaci na pewno zachwycą nasze pociechy.

Odrobina inspiracji przy wyborze kolorystyki wpłynie na radosny charakter wnętrza.

Wnętrza pokoi dziecięcych powinny być wesołe i kolorowe. Wielobarwne meble oraz kolorowa narzuta i zasłony stworzą wesoła bawialnię. Wykładzina we wzory będzie łatwa w utrzymaniu i zachęci do zabawy.

Aranżacje małego pokoju zyskują na pakowności, gdy podwiesimy na ścianach część szafek . Zastosowanie różnicowanej wysokości utworzy ciekawą formę plastyczną. W pokoju ucznia bardzo istotne jest miejsce przeznaczone do odrabiania lekcji. Aranżacja pokoju dziecka powinna uwzględniać jego upodobania kolorystyczne.

Odpowiedni projekt zgodny z gustem malucha sprawi, że chętnie będzie on w nim przebywał. Musi, więc spełniać nie tylko podstawowe wymagania ergonomiczne, a zarazem przyciągać wygodą, funkcjonalnością i niezwykłością.


Biurko powinno mieć zapewniony maksymalny dostęp światła naturalnego. Lampka musi oświetlać blat z odpowiedniej strony w zależności, czy nasza pociecha jest prawo czy też leworęczna.

Umieszczenie mapy i innych barwnych pomocy naukowych oprócz funkcji dekoracyjnej pozwoli samotnie utrwalić niezbędne wiadomości.

Decydując o gamie kolorystycznej pokoju zróbmy to z umiarem, bowiem nadmiar barw może rozpraszać w lekcjach. Rozważamy możliwość montażu liny, drążka czy też worka bokserskiego, jeżeli nasze dziecko ma zamiłowania sportowe.
Projektant wnętrz Lublin Vena Urszula Tomaszewska
Zapraszam na stronę z realizacjami: www.kuchnie-vena.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Profesjonalna wiedza opiera się również na słuchaniu wypowiedzi innych. Będę wdzięczna za Państwa opinie.
Z góry dziękuję Urszula Tomaszewska