Szukaj na tym blogu

niedziela, 3 lipca 2011

Wnętrza z klimatem egzotyki


Aranżacje w egzotycznym klimacie mogą stworzyć wyjątkowe wnętrza.


Marzenia o ciepłych krajach, ich niepowtarzalnej atmosferze i specyficznym charakterze możemy zrealizować wprowadzając orientalny akcent w naszych domach.
Czerpiąc natchnienie z poszczególnych kultur możemy urządzać nasze mieszkania np. w stylu japońskim lub hinduskim. Takie projekty wnętrz mają niepowtarzalny urok. Właśnie w takim orientalnym stylu, urządzone zostało mieszkanie, które chciałabym opisać

Już od samego progu mamy wrażenie, że ciągle świeci tu słońce, nawet gdy za oknem leje deszcz lub prószy śnieg. Wpłynęło na to zastosowanie bardzo słonecznej kolorystyki. Kolory przedpokoju są ciepłe i radosne. Egzotyczne meble i szafy wnękowe, których drzwi wykonane są kolorowego szkła, świetnie prezentują się na tle ścian w barwie dojrzałej wiśni. Wieszak wykonany z bambusowego łyka i słomiane maty stwarzają specyficzny klimat. Nawet terakota przypomina tu gorący, pustynny piasek.

Kuchnia połączona jest z jadalnią. Urządzenie wnętrz, w których kuchnia zespolona jest z aneksem jadalnym nie jest łatwym zadaniem. Należy bardzo starannie zaplanować taki projekt wnętrza. Ergonomiczny projekt kuchni odgrywa dużą rolę. Pozwala na właściwe zorganizowanie pracy oraz ograniczenie czasu poświęconego na codzienne przygotowywanie posiłków. Nie zapominajmy, że duża ilość szafek w kuchni ułatwi nam utrzymanie porządku. Blaty zastawione dzbankami, tackami czy też pojemnikami nie tylko ograniczają powierzchnię roboczą, ale także stwarzają wrażenie wiecznego nieładu. W ciemnych małych kuchniach świetnie się prezentują meble kuchenne kolorze ecru.

Po rozsunięciu szerokich dwuskrzydłowych drzwi, z charakterystyczną dla stylu japońskiego kratownicą, przechodzimy do jednego z pokojów. Tutaj także dominują ciepłe barwy. Na jednej ścianie znajduje się tapeta imitująca skórę zebry. Na innej zawieszono wielki obraz o egzotycznej tematyce. Kropką nad "i" są rolety w soczystym, zielonym kolorze. Całe mieszkanie cechuje płynność form i barw. Pokój dziecka urządzono w tym samym stylu, co pozostała pomieszczenia. Jest w nim regał na książki wykonany z bambusowego łyka wiązanego rafią oraz fotel zrobiony zrobiony z tego samego materiału.

Sypialnia rodziców stanowi jednocześnie garderobę. Oprócz wielkiego łoża jest w niej także ogromna, bardzo pakowna szafa wnękowa, która pomimo dużych gabarytów jest prawie niezauważalna. Przesuwne drzwi szafy są lustrzane i mają kształt koła - stanowią prawdziwą ozdobę pokoju. Salon jest centralnym miejscem domu, dlatego jemu poświęcę kolejny artykuł do, którego przeczytania serdecznie zachęcam w niedługim czasie. Może stanie się on dla Państwa inspiracją i ułatwi aranżację wnętrza salonu.

Inne projekty wnętrz można zobaczyć na www.kuchnie-vena.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Profesjonalna wiedza opiera się również na słuchaniu wypowiedzi innych. Będę wdzięczna za Państwa opinie.
Z góry dziękuję Urszula Tomaszewska