Szukaj na tym blogu

niedziela, 19 czerwca 2011

Drobny remont w mieszkaniu


Szczególnie wiosną i latem odczuwamy nieodparte pragnienie modernizacji mieszkania. Znudziły się nam meble służące nam przez wiele lat, a ścianom przydałoby się malowanie.
Inspirują nas oglądane aranżacje wnętrz. Chcielibyśmy zupełnie odmienić styl naszego wnętrza, dostosować go do nowych trendów. Nie byłoby problemu gdybyśmy dysponowali odpowiednia gotówką na ich wymianę i kapitalny remont.
Niestety w większości przypadków nie stać nas na takie kosztowne inwestycje. Renowacja niektórych elementów wyposażenia może doprowadzić nasze mieszkanie do całkiem przyzwoitego stanu. Nieduża gotówka i odrobina fantazji - to wszystko czego nam potrzeba aby zmienić wnętrze nie do poznania.
Załóżmy, że w salonie znajduje się ciemno-orzechowy regał z mosiężnymi uchwytami. Wzorzysty dywan o klasycznym wzorze i ciężkie mocno udrapowane zasłony .
Ten klasyczny wystrój zwyczajnie po latach użytkowania się nam przejadł. Marzymy, by stworzyć teraz wnętrze nowoczesne proste. Pragniemy nadać mu nowy, inny charakter przy minimalnym wkładzie finansowym.
Osiągnięcie tego celu jest dość proste.
Posłużę się tu tym samym wnętrzem, aby podać przykład szybkiej i niedrogiej modernizacji.
Na początku powinniśmy rozważyć co możemy pozostawić, a co należy zwyczajnie wyrzucić. Meble o orzechowym kolorze są nadal modne, więc stanowić będą tu główny element aranżacji. Kiedyś regały składały się z podstawy i nadstawki. Z reguły ta podstawa była głębsza niż górna część regału. Przy odrobinie dobrej woli i nie aż tak dużych finansach możemy wykorzystać dolną część starych mebli jako komody i szafkę RTV. Po zdjęciu nadstawek może powstać problem z dziurami po kołkach łączących podstawę z górą. Docięcie w stolarni nowego blatu na nasze nowe komody nie będzie kosztowne. Zapewne trudno będzie znaleźć identyczny kolor na blaty. Można na te elementy wprowadzić zupełnie nową najlepiej jednolitą płytę.
Z przeszklonej nadstawki po domontowaniu prostych satynowych nóżek może powstać całkiem atrakcyjna witryna.
Niewykluczone, że przy takim remoncie będziemy musieli pozbyć się kilku przechowywanych dotychczas w regale rzeczy. Często jednak przedmioty znajdujące się w wyższych półkach regału i tak latami są niewykorzystywane, więc niekoniecznie musi być startą umieszczenie ich na śmietniku.
Nowy charakter naszego regału uzyskamy poprzez wymianę uchwytów. W miejscu mosiężnych okuć zastosujmy nowoczesne uchwyty ze stali szlifowanej.
Nasze nowe orzechowe komody i witryny będą się świetnie prezentowały na tle fioletowej ściany. Jeśli odcień koloru jest ciemny odradzam malowanie wszystkich ścian w tym kolorze.
Zakup dywanu o nowoczesnym wzornictwie podkreśli konsekwencję naszych działań.
Zniszczoną kanapę możemy przykryć narzutą o kolorze i wzornictwie dopasowanym do naszego nowego stylu.
Dzięki tym czynnościom niedużym kosztem powstaje nowa aranżacja wnętrza zgodna z obowiązującymi trendami.
Kropką nad „i” staną się dodatki . A tutaj hulaj dusza….
Urszula Tomaszewska-projektant wnętrz Lublin

Kuchnie Lublin Vena
Aranżacje wnętrz Lublin Vena Urszula Tomaszewska
Kuchnie Lublin Vena
Aranżacje wnętrz Lublin Vena Urszula Tomaszewska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Profesjonalna wiedza opiera się również na słuchaniu wypowiedzi innych. Będę wdzięczna za Państwa opinie.
Z góry dziękuję Urszula Tomaszewska