Szukaj na tym blogu

sobota, 5 lutego 2011

Szafy- projekty wnętrz Lublin


Właściwie w każdej dziedzinie życia można przyjąć zasadę – pierwsze wrażenie liczy się najbardziej. Często, niestety, zapominamy o niej, jeżeli chodzi o przedpokój. Traktujemy go po macoszemu, a przecież to właśnie on stanowi naszą wizytówkę zarówno w kontaktach z listonoszem, jak i większością sąsiadów wpadających po sól.

Właściwie w każdej dziedzinie życia można przyjąć zasadę – pierwsze wrażenie liczy się najbardziej. Często, niestety, zapominamy o niej, jeżeli chodzi o aranżacje wnętrz, a konkretnie o przedpokój. Traktujemy go po macoszemu, a przecież to właśnie on stanowi naszą wizytówkę zarówno w kontaktach z listonoszem, jak i większością sąsiadów ,,wpadających,, po sól.
Zauważmy, że otwierając większość drzwi wejściowych zastajemy ponure pomieszczenie, z którego dopiero później zostajemy zaprowadzeni do ekskluzywnego salonu.
Aranżacje przedpokoi często wykazują rażące zaniedbania. Niejednokrotnie hol straszy napiętrzonymi płaszczami i przewracającymi się pod nogami butami.
Przedpokoje najczęściej pozbawione są okien, projekty tych wnętrz świetnie się prezentują w jasnych barwach. Wnętrze to musi spełniać określone funkcje, dlatego pewnych elementów wyposażenia nie może zabraknąć.
Bezwarunkowo powinna znajdować się w nim szafka na buty, najlepiej z prawdziwego zdarzenia, która zachęcałaby do schowania obuwia. Przy zakupie szafki warto uwzględnić regulację wysokości półek, by mogła służyć w pełni przez cały rok.
Nieodzowna w przedpokoju jest także szafa wnękowa i podręczny wieszak. Dobrze, jeżeli wieszak nie stanowi centralnego punktu holu. Niestety czasami warunki architektoniczne nie pozwalają na jego dyskretne umiejscowienie i jak na złość musi się znajdować na środkowej ścianie. W takiej sytuacji można zastosować ścianki działowe, które chociaż częściowo przesłonią wiszące ubrania.
Kolejną sprawą są lustra. Spełniają dwie funkcje, użytkową oraz plastyczną. Odpowiednie rozmieszczenie pozwala wizualnie powiększyć powierzchnie i rozświetlić ciemne wnętrze.
Wykończenie ścian daje nam dużą dowolność. Możemy je pomalować, wytapetować, położyć tynk dekoracyjny strukturalny lub gładki, stiuk wenecki itd. Niezwykle efektownie i ciepło prezentuje się przedpokój wyposażony w szafy z drzwiami ze szkła lakierowanego. Aranżacja wnętrza z wykorzystaniem tych lekkich w formie materiałów daje wrażenie przestronności.
Aranżacja przedpokoju może stać się fantastyczną zabawą w poszukiwanie świetnej formy z wykorzystaniem każdego zakamarka na schowanie rożnych podręcznych przedmiotów.
Projektant wnętrz Lublin Vena- Urszula Tomaszewska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Profesjonalna wiedza opiera się również na słuchaniu wypowiedzi innych. Będę wdzięczna za Państwa opinie.
Z góry dziękuję Urszula Tomaszewska