Szukaj na tym blogu

niedziela, 4 kwietnia 2010

Kuchnia skrojona na miarę


Jest to mój artykuł publikowany w Kurierze Lubelskim
Określ swoje potrzeby i zasobność kieszeni

Aranżacje wnętrz to niezwykle ważne sprawy.Niewłaściwie zaprojektowane i źle urządzone wnętrze to pieniądze wyrzucone w błoto – przestrzegają specjaliści. I radzą: – Pomyślmy o końcu inwestycji budowlanej na samym jej początku. Jak się do tego zabrać?
Projekt wnętrza powiniej na samym poczatku z całości domu wyodrębnić poszczególne pomieszczenia. Dalej – określić ich kubaturę i układ. A w wyobraźni zaplanować ich aranżację.

Taką grę z własną wyobraźnią szczególnie polecam w przypadku pomieszczeń, które będą wyposażane w różne urządzenia, jak na przykład zmywarka czy lodówka. Mowa o kuchni. Powinniśmy szczególnie wnikliwie przeanalizować projekt, by poprawki uwzględniały nasze indywidualne potrzeby i warunki.
Projekt kuchni powinien powstać już na wstępie, by uniknąć późniejszych przeróbek, choćby gazowniczych, kanalizacyjnych i elektrycznych. Za błędy w źle zaprojektowanej kuchni potem płacimy niewygodą przez wiele lat. A na co powinniśmy zwrócić jeszcze naszą uwagę ?
# KROIMY NA MIARĘ Planując kuchnię, zacznijmy od naszych potrzeb. Zastanówmy się nad jej powierzchnią, która powinna być:
# proporcjonalna do wielkości całego domu,
# adekwatna do liczebności rodziny.
A co ze stylem życia przyszłych użytkowników? Przeanalizujmy nasze upodobania i przyzwyczajenia. Bo od tego zależy ilość szafek, powierzchnia blatów roboczych, wielkość zlewozmywaka i rodzaj sprzętu AGD.
# ROZRZUTNOŚĆ KOSZTUJE Już na wstępnym etapie projektowania kuchni pamiętajmy o pieniądzach. Nie ma wyjścia: najpierw koszty, potem dostosowanie wydatków do zasobności naszego portfela. Przy ograniczonym budżecie odradzam wprowadzanie w czyn wszystkich udogodnień naraz. Znam przykłady ładnych i funkcjonalnych kuchni, w które zainwestowano stosunkowo niewielkie pieniądze. Stopniowo w trakcie jej użytkowania będzie można wprowadzać w życie kolejne pomysły.
Większa powierzchnia do zabudowy to także odpowiednio większe koszty. Lepszym rozwiązaniem może być skromniejsza zabudowa w solidnym standardzie niż bogata, ale lichymi meblami.
MOJA KUCHNIA, TWÓJ STYL Odmienne, różne gusta małżonków w sprawie kuchni – i wojna domowa gotowa! Odradzam kompromis typu „trochę mojego, trochę twojego”. Grozi chaosem. Najlepiej skorzystać z fachowego doradztwa, tym bardziej że najczęściej wartość projektu odliczona jest przy realizacji od kosztów zabudowy. Dobry specjalista służy fachową radą, wysłucha naszych propozycji i przygotuje za nas wizualizację wnętrza.
Aranżacje Wnętrz Lublin Vena- projektant wnętrz Urszula Tomaszewska
źródło:http://www.archiwum.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-23687.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Profesjonalna wiedza opiera się również na słuchaniu wypowiedzi innych. Będę wdzięczna za Państwa opinie.
Z góry dziękuję Urszula Tomaszewska