Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 19 kwietnia 2010

Jedna kuchnia na pięć sposobów

Jest to mój artykuł publinowany w http://www.wiadomosci24.pl/artykul/jedna_kuchnia_na_piec_sposobow_134575.html


Kolor jest niezwykle ważnym elementem aranżacji. To on decyduje o klimacie, przestrzeni i charakterze. Barwa pozwala powiększać małe wnętrza, a także rozwidniać ciemne i ponure pomieszczenia.
Bezwzględnie powinniśmy go wykorzystać projektując naszą kuchnię. Ile można zdziałać tylko samą kolorystyką obrazują poniższe aranżacje. Przedstawione są tutaj różne warianty kolorystyczne jednej kuchni. Wyraźnie widać wpływ barwy na styl kuchni.

Satynowe bibeloty stanowią myśl przewodnia jednej z prezentacji. Wnętrze stwarza kosmiczne wrażenie.
Wszystko tu lśni i błyszczy. Doskonała gra świateł i refleksów cechują tę kuchnię. Zestawy chromowanych chochli, durszlaków i łyżek prezentują się bardzo efektownie, migocąc w świetle podwieszanych lamp. Na ciepłym żółtym blacie błyszczy srebrny zlewozmywak i płyta gazowa. Lśniący piekarnik podkreśla przyjęty styl. Wszystkie urządzenia doskonale prezentują się na tle niebieskich drzwiczek mebli. Wrażenie potęgują lustra zastosowane w miejscu tradycyjnej glazury. Pomimo, że trudne do utrzymania są warte tego efektu. Satynowe podłużne uchwyty podkreślają przyjęty styl a oranżowe korpusy szafek czynią wnętrze przytulnym.
Kontrastowe zestawienie barw - białej, czarnej i czerwonej - oraz dużo światła i wolnej przestrzeni to charakterystyczne cechy kolejnej aranżacji. Zestawienie tych kolorów daje wrażenie sterylności, ale jednocześnie stwarza chłodny klimat wnętrza. Wprowadzenie czerwonej barwy ścian, chociaż dość ekstrawaganckie jest bezpieczne, bowiem gdy znudzą i się te barwy niedużym kosztem można przemalować.

Zwolennicy mniejszych przeciwieństw mogą zastosować odcienie jednej barwy. Zabieg taki pozwala zastosować jednocześnie kontrast i harmonię. Tak zaaranżowane wnętrze daje wrażenie poukładania oraz spokoju. Jest dużo mniej kontrowersyjne w odbiorze.
Pastelowe ściany i wiele pięknych przedmiotów z naturalnych materiałów - to dobry przepis na wnętrze ciepłe i przytulne. Prezentowana kuchnia z waniliowymi drzwiczkami ożywiona jest poprzez niekonwencjonalne ułożenie wzorzystej podłogi. To ona dominuje w tej stylizacji.
Bardzo bezpieczna dębowa kolorystyka mebli wydaje się być ponadczasowa w zestawieniu z kamiennymi płytkami glazury.

Kuchnia utrzymana w ciepłych naturalnych barwach tchnie ciepłem i spokojem.

Efektownie w tej kolorystyce prezentują się meble o prostych formach i nowoczesne dodatki ze stali nierdzewnej.

JAK wpływa kolor Na wygląd możemy Kuchni zobaczyć Na Stronie:
kuchnie-vena.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Profesjonalna wiedza opiera się również na słuchaniu wypowiedzi innych. Będę wdzięczna za Państwa opinie.
Z góry dziękuję Urszula Tomaszewska